Vykurovacie fólie - Elektroinštalácia

termostat k podlahovému vykurovaniu
termostat podlahové vykurovani
termostat k podlahovému vykurovaniu
termostat k podlahovému kúreniu

termostat jednoduché ovladanie
termostat ovladanie na stene
termostat ovladanie teploty
termostat wifi ovladanie mobilom
<

Elektroinštalácia sa môže pripraviť dvoma spôsobmi:

Prvý spôsob je, že do krabice KPR, ktorá sa väčšinou dáva do výšky vypínača na svetlo a kde bude i termostat, sa privedie elektrický kábel CYKY-J 3C x 2,5. Z krabice KPR pôjdu do podlahy dve trubky. Jedna bude FXP 25mm a druhá FXP 16mm. V jednej pôjdu prívodné káble z vykurovacích fólii a v druhej pôjde snímač teploty podlahy.

Druhý spôsob môže byť, že do krabice KPR vo výške vypínača, sa privedie ovládací kábel CYKY-J 3A 1,5 a z tejto krabice pôjde jedna trubka do podlahy FXP 16mm, do ktorej pôjde snímač podlahy. Týmto káblom zabezpečíme ovládanie stykača, ktorým budeme ovládať vykurovacie fólie. Následne sa zo stykača privedie do krabice KPR 50cm nad podlahu v stene CYKY 5Cx 2,5, a z krabice KPR pôjde do podlahy trubka FXP 32mm.

Nároky na hlavnú elektroinštaláciu v dome. Je potrebné samostatné istenie? Aký prívod?

Čo sa týka hlavného prívodu elektroinštalácie, tak napr. pri 150m štvorcovom dome stačí 25A ističe. Kúrenie má odber v takomto dome asi 8 kW.

Možnosť napojenia na fotovoltaiku

Už pri montáži je možné pripraviť elektroinštalácie na fotovoltaiku. Ak by sa majiteľ rozhodol pre fotovoltaické panely na streche, musí si pripraviť na to elektroinštaláciu. Nie je to náročné - pod strešnú krytinu privedie elektrický kábel a v prípade pripojenia fotovoltaiky a meniča prúdu sa prepoja s elektroinštaláciou.

Možnosť ovládať kúrenie na diaľku mobilom

Na želanie zákazníka dodávame najmodernejšiu reguláciu k nami nainštalovanej infračervenej vykurovacej fólii s možnosťou ovládania na diaľku cez mobilný telefón alebo notebook.

<< SPÄŤ NA MONTÁŽ